Mgr. Michaela Širůčková, Ph.D.

Když mi bylo 17, setkala jsem se poprvé s psychologií. O rok později jsem absolvovala výcvik v krizové intervenci a následovala přihláška ke studiu psychologie na Masarykově univerzitě, kde jsem získala magisterský a doktorský titul, působila ve výzkumu a podílela se na přípravě budoucích psychologů. Delší pracovní zkušenost mám i jako školní psycholožka na základní škole, kde jsem zároveň vedla školní poradenské pracoviště.  

Před 13 lety jsme všechny naše zkušenosti s Mirkou vložily do Mansia, kde nabízím psychologické poradenství a psychoterapii, vedu supervize a vzdělávám kolegy z pomáhajících profesí. Ústředními tématy mojí práce jsou tady vztahy, motivace a spolupráce. S naší kolegyní Dorou se zaměřujeme taky na práci s tělem, všímavost a laskavost.

Pořád mám co se učit. Průběžné vzdělávání v adlerovském přístupu práce s klientem pro mě znamená i osobní rozvoj, který mě naplňuje. Je to pro mě způsob určitého kotvení.

Moje hlavní téma odpočinku a volného času býval jednoznačně sport. Ten zrovna teď visí na hřebíčku, jak už to tak bývá při velkém pracovním vytížení, ale myslím, že ještě není tak zaprášený, aby se nedal oprášit 🙂 Ještě pořád mám velkou touhu se k tomu vrátit. Věnovala jsem se hlavně atletice a běhu. Čas od času se odhodlám překročit vlastní limity, naposledy to bylo při kurzu potápění. Další mojí láskou, a ne menší, je cestování. Mé dva hlavní body v roce, ke kterým směřuji a na které se těším, jsou vždy zasněžené hory a slané moře. Každý den se ráda vracím domů nejen k dvounohým členům svojí rodiny, ale i také ke čtyřnožcům - zlatému retrívru Eduardovi a dvěma kocourům Emilovi a Evženovi.